over

رویای شهر فرودگاهی در مازندران

مهرورزی: مازندران تا رسیدن به شهر فرودگاهی فاصله ای بس طولانی دارد چرا که هم فرودگاههایش زیان ده هستند و هم زیرساختهای مورد نیاز در آن فراهم نیست.

 

صدور مجوز صادرات چای سنواتی از گیلان

مهرورزی: رئیس سازمان چای از صدور مجوز صادرات دو هزار تن چای سنواتی به خارج از کشور از گیلان خبر داد.

 

باروری ابرها با پهپاد ایرانی

مهرورزی: یک نخبه بسیجی پهپادی را برای باروری ابرها و احیای دریاچه‌های خشکیده طراحی و تولید کرده است که می‌تواند راهکاری برای احیای دریاچه ارومیه نیز باشد.

 

اهوازی ها به امید روزهای پاک درخت کاشتند

مهرورزی: در حالیکه گرد و خاک این روزها بسیاری از شهروندان اهوازی را برای ادامه زندگی در این شهر ناامید کرده، کودکان اهوازی به صورت خودجوش اقدام به درختکاری کردند.

 

فاز سوم هدفمندی چراغ خاموش کلید خورد

مهرورزی: افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت برق از ابتدای اسفند نشان میدهد که دولت رسماً فاز سوم هدفمندی یارانه ها را کلید زده است.

 

عوامل بیدارشدن پرسپولیس

مهرورزی: پرسپولیس در شرایطی برابر نماینده قطر به یک پیروزی پرگل دست پیدا کرد که قبل از این دیدار اوضاعی آشفته داشت و به واسطه نتایج ضعیفی که در لیگ برتر کسب کرده بود، امیدواری برای موفقیتش بسیار اندک شده بود.

 

ترکیه از عملیات نظامی در سوریه دنبال‌چه‌بود؟

مهرورزی: کارشناس مسائل ترکیه در خصوص اهداف ارتش ترکیه از عملیات در خاک سوریه گفت: دور شدن از خطر رودرویی با داعش، افزایش وجهه ملی گرایی در داخل و نیز ورق زدن فصل نوینی از روابط با کردها از جمله اهداف این عملیات بود.

 

بی‌اطلاعی شرکت‌های توزیع از گرانی برق

مهرورزی: با وجود اعلام افزایش قیمت برق مشترکان خانگی از اول اسفندماه توسط معاون وزیر نیرو، شرکت‌های برق با اظهار بی‌اطلاعی از ابلاغ بخشنامه گرانی‌ها، می‌گویند: تعرفه‌های جدید هنوز به دستشان نرسیده است.

 

آغاز ساخت بزرگترین فضاپیمای تاریخ

مهرورزی: اولین تصاویر از بزرگترین فضاپیمای تاریخ که قرار است به عنوان سکوی پرتاب هوایی برای ارسال ماهواره‌ها و در نهایت انسان به فضا بکار گرفته شود، رونمایی شدند.

 

توسعه چاه هوشمند برای ازدیاد برداشت نفت

مهرورزی: قائم مقام پژوهشگاه صنعت نفت برنامه های سال آینده این پژوهشگاه را در دو بخش پردیس بالادستی و پایین دستی و با تمرکز بر استفاده از تکنولوژیهای نوین تشریح کرد.

 

تولید نورون‌های کنترل‌کننده اشتها

مهرورزی: دانشمندان آمریکایی برای نخستین‌بار موفق شدند سلول‌های پوست انسان بزرگسال را به نورون‌هایی تبدیل کنند که اشتها را کنترل می‌کنند.

 

آینده اینترنت؛ یک تحلیل دو جانبه

مهرورزی: آیا اینترنت، مجموع منافع و مزایای جوامع انسانی را گسترش خواهد داد، یا باعث کاهش آن خواهد شد؟ تأثیر اینترنت بر ساختار جامعه ما چه خواهد بود؟ آیا اینترنت قابلیت اجتماعات امروز را جهت حصول مزایا و منافع مستمر در قیاس با شیوه‌های …

 

شترسواری فرانسه درسوریه دولادولانمی‌شود

مهرورزی: سال پنجم بحران سوریه در راه است. اروپایی‌ها هم ظاهرا، سه سال پس از قطع رسمی روابط با دمشق، آسه‌آسه به سوی دمشق راه افتاده‌اند.

 

اطلاعات افشا شده موساد، انتقام از نتانیاهو

مهرورزی: در حالی که بنیامین نتانیاهو اوایل مارس در کنگره آمریکا به رغم مخالفت دموکرات‌های کاخ سفید سخنرانی می‌کند، اسنادی که الجزیره از موساد منتشر کرده است می‌توانند اشاراتی با خود داشته باشند.

 

آرشیو اخبار


توهین مشاور رئیس جمهور به مردم ایران
  تاريخ ارسال مطلب : ۹۲/۰۹/۲۳
کد خبر : 5429
98کمنم
اشتراک گذاري در شبکه هاي اجتماعي
facebook tw tw

به گزارش مهرورزی:  چندی پیش محمود سریع القلم، مشاور رئیس جمهور در برنامه ای که توسط موسسه فرهنگی امام موسی صدر برگزار شده بود به نقد پوپولیسم پرداخت.

وی پوپولیسم را یک ویژگی برجسته در ایران دانست و ضمن زیر سوال بردن تربیت ایرانی گفت: تربیت عقلی در خانواده ما که بسیار ضعیف است نمی گوییم نیست، در مدرسه که خیلی جایگاه ندارد، در صحنه عمومی و رسانه ها هم که نیست.

مشاور رئیس جمهور در توهینی کم سابقه، تربیت مردم ایران را بسیار پایین می داند و می گوید: خیلی طبیعی است که من غریزی، احساسی و پوپولیستی تربیت بشوم. صدا و سیما هم که چقدر به این جریان کمک می کند، می رود از یک لبو فروش می پرسد نظر شما درباره برنامه هسته ای چیست؟، این خیلی اثر می گذارد.

یا یک راننده تاکسی که از ۵ صبح تا ۱۲ شب باید در این خیابان ها بدود تا هزینه ۳ بچه دانشجویش را درآورد، سر چهارراه از او می پرسند که نظر شما درباره برنامه هسته ای و مذاکرات ژنو چیست؟ او چه دانشی دارد که یک واکنش منطقی به این سوال بدهد.

وی با زیر سوال بردن شعور مردم ایران برای آنها حق اظهار نظر در مسائل سیاسی و اجتماعی جامعه را قائل نمی شود؛ گویا یک فرد لبو فروش یا راننده تاکسی نمی تواند به تحلیل مسائل روز در کشورش بپردازد.

باید پرسید از نظر سریع القلم دانش چگونه معنا می شود؟ آیایک فرد لبوفروش یا راننده تاکسی پای صندوق های رأی حاضر می شود و رای می‌دهد، فقط حق اظهار نظر دارد؟؛ چگونه است که آن موقع به او نمی گویند او دانش کافی ندارد؟

باید خاطر نشان شد صدا و سیما در کنار برگزاری نشست های کارشناسی و مناظره ها از نظر مردم که صاحبان اصلی کشور و انقلاب هستند نیز بهره می‌گیرد.

بارها نقش مردم عادی در کشور برای همه مشخص شده است؛ پیروزی انقلاب اسلامی را مردم رقم زدند؛ چطور آن موقع این مردم پوپولیست نبودند؟

در مراحل بعدی حضور مردم عادی در جبهه های جنگ باعث مقاومت کشور در ۸ سال و در نهایت پیروزی ایران شد؛ در نهم دی ماه سال ۸۸ مردم عادی با محکوم کردن هتک حرمت به امام حسین(ع) و حضور میلیونی خود کشور را از دست فتنه نجات دادند؛ کاری که خواص بی بصیرت نتوانستند انجام بدهند.

مردم همیشه در صحنه ایران بارها نشان دادند که می توانند با اظهار نظرهای هوشمندانه سرنوشت کشور را تغییر دهند.

لازم است به سریع القلم و کسانی که هم نظر با او هستند یادآوری شود که دانشمندان هسته ای کشورمان با توکل به خدا و حمایت همین افرادی که سریع القلم می گوید دانش ندارند، توانستند قدرت هسته ای را برای ایران به وجود بیاورند.

همچنین مقاومت های پایدار و گسترده مردم در برابر تحریم ها بوده است تا سیاستمداران بزرگ جهان اعتراف کنند که تحریم های ایران با شکست مواجه شده است.

چه بر سر مشاور رئیس جمهور آمده است که پشتوانه مردم را نادیده گرفته است تا بتواند واژگان غربی و غیر اسلامی را تعریف کند؟ تاریخ افرادی مانند سریع القلم را بسیار به چشم دیده است؛ تقی زاده در زمان مشروطیت همان نقشی را داشت که سریع القلم در زمان دولت یازدهم جمهوری اسلامی؛ اعتقادی راسخ به اینکه از موی سر تا ناخن پا باید غربی باشد.

درحالیکه تلاش و برنامه کشور به سوی تولید محتوای اسلامی پیش می‌رود، برخی از تقی زاده های دوران مانند سریع القلم به دنبال تقلید کورکورانه از غرب و پیاده سازی آن در ایران هستند.