over

قیمت پایه بیمه ها تعیین شد

مهرورزی: مدیرعامل بیمه سلامت ایران، با بیان قیمت پایه بیمه ها تعیین شده است، توانمندسازی بیمه شدگان و ، ارتقای سطح دانش سلامت بیمه شدگان برای آشنایی با حقوق بیمه ای شان را از جمله برنامه برشمرد.

 

کشف داروهای غیرمجاز یک‌میلیاردی در شیراز

مهرورزی: مأموران پلیس امنیت عمومی فارس با شناسایی چند محل دپوی داروهای غیرمجاز، ۵۶ هزار و ۷۶۵ قلم انواع داروهای غیرمجاز کشف کردند.

 

غرب در جایگاهی نیست که برای ایران اولتیماتوم صادر کند

مهرورزی:وقتی خبری تهدیدآمیز از یک‌سو منتشر می‌شود و از سوی خبرنگاری از همان اردوگاه لحظاتی بعد تکذیب می‌گردد، پرواضح است که تمام ماجرا یک جنگ روانی است و نتیجه این جنگ روانی برای طرف غربی …

 

سیاست خارجی اردوغان ، شتر گاو پلنگ

مهرورزی:دولتمردان ترکیه این بار در میدان یمن، بخت خود را برای کسب منفعت از این بحران می‌آزمایند. برای درک بهتر سیاست ترکیه در قبال بحران یمن، شایسته است نگاهی به برخی رفتارهای سیاستمداران این کشور در عرصه سیاست خارجی داشته باشیم.

 

با پیروزی انصار الله در یمن سرنوشت ملتها در خاورمیانه متحول می شود

مهرورزی: محسن رضایی با عنوان پاسدار انقلاب اسلامی در نامه ای به عبدالملک الحوثی، رهبر انقلابی یمن، تاکید کرد: با پیروزی انصار الله ادبیات سیاسی جهان و بلکه مسیر و سرنوشت ملتها در خاورمیانه متحول می شود.

 

امام خمینی : شما این کشور را به منافقین می‌سپارید

مهرورزی :در این روز مقارن با ایام نوروز سال ۱۳۶۸ آقای منتظری که به دلیل سوابق انقلابیش از سوی مجلس خبرگان به عنوان قائم مقام رهبری منصوب شده بود به دستور امام خمینی(ره) طی پیامی تاریخی عزل شد.

 

ابداع قطره چشمی که دید در شب را ممکن می‌کند

مهرورزی:گروهی از هکرهای زیستی آمریکایی قطره چشمی جدیدی ابداع کرده‌اند که قابلیت دید در شب را برای انسان فراهم می‌کند.

 

این رژیم غذایی عمر شما را طولانی می کند

مهرورزی: هیچ کس دوست ندارد پیری زود تر از حالت عادی گریبان گیرش شود. اینکه چگونه عمر خود را طولانی کنیم ، موضوعی است که سالهاست دانشمندان بر روی آن تحقیق می کنند. رژیم غذایی نقش بسیار مهمی در سلامت جسمی و طول عمر فرد ایفا می کند.

 

به سفر بردن کودکان در این سن، ممنوع!

مهرورزی: لذا توصیه ما به والدین این است که از به سفر بردن کودک خود در این سن تا حد ممکن خودداری کنند.

 

۲ نکته در دقیقه ۹۰ توافق هسته‌ای

مهرورزی: به قول غربی ها شیطان در جزئیات است و کاملا محتمل است که طرف غربی پس از آنکه در یک توافق سیاسی ایران را به آنچه می خواهد متعهد کرد، در جزئیات انجام تعهدات خود سرباز زند یا آن را چنان پیچیده کند که عملا تفاونی با عمل نکرده نداشته باشد.

 

پذیرش قطعنامه‌مقاومت۱۱ساله‌رابه‌بادمی‌دهد

مهرورزی: حسین شریعتمداری در مقاله امروز کیهان نوشت پذیرش قطعنامه فصل هفتمی خلاف امنیت ملی ایران است و همه مقاومت ۱۱ ساله در چالش هسته‌ای را به باد می‌دهد.

 

راه حلی برای خروج وزارت نیرو از بن بست

مهرورزی: اگر افزایش قیمت برق در بخش خانگی صرفاً برای پرمصرف ها اعمال می شد، هم انگیزه کاهش مصرف برق در مشترکین پرمصرف افزایش می یافت و هم سرمایه گذاری برای تولید برق توجیه اقتصادی پیدا می کرد.

 

آرشیو اخبار


توهین مشاور رئیس جمهور به مردم ایران
  تاريخ ارسال مطلب : ۹۲/۰۹/۲۳
کد خبر : 5429
98کمنم
اشتراک گذاري در شبکه هاي اجتماعي
facebook tw tw

به گزارش مهرورزی:  چندی پیش محمود سریع القلم، مشاور رئیس جمهور در برنامه ای که توسط موسسه فرهنگی امام موسی صدر برگزار شده بود به نقد پوپولیسم پرداخت.

وی پوپولیسم را یک ویژگی برجسته در ایران دانست و ضمن زیر سوال بردن تربیت ایرانی گفت: تربیت عقلی در خانواده ما که بسیار ضعیف است نمی گوییم نیست، در مدرسه که خیلی جایگاه ندارد، در صحنه عمومی و رسانه ها هم که نیست.

مشاور رئیس جمهور در توهینی کم سابقه، تربیت مردم ایران را بسیار پایین می داند و می گوید: خیلی طبیعی است که من غریزی، احساسی و پوپولیستی تربیت بشوم. صدا و سیما هم که چقدر به این جریان کمک می کند، می رود از یک لبو فروش می پرسد نظر شما درباره برنامه هسته ای چیست؟، این خیلی اثر می گذارد.

یا یک راننده تاکسی که از ۵ صبح تا ۱۲ شب باید در این خیابان ها بدود تا هزینه ۳ بچه دانشجویش را درآورد، سر چهارراه از او می پرسند که نظر شما درباره برنامه هسته ای و مذاکرات ژنو چیست؟ او چه دانشی دارد که یک واکنش منطقی به این سوال بدهد.

وی با زیر سوال بردن شعور مردم ایران برای آنها حق اظهار نظر در مسائل سیاسی و اجتماعی جامعه را قائل نمی شود؛ گویا یک فرد لبو فروش یا راننده تاکسی نمی تواند به تحلیل مسائل روز در کشورش بپردازد.

باید پرسید از نظر سریع القلم دانش چگونه معنا می شود؟ آیایک فرد لبوفروش یا راننده تاکسی پای صندوق های رأی حاضر می شود و رای می‌دهد، فقط حق اظهار نظر دارد؟؛ چگونه است که آن موقع به او نمی گویند او دانش کافی ندارد؟

باید خاطر نشان شد صدا و سیما در کنار برگزاری نشست های کارشناسی و مناظره ها از نظر مردم که صاحبان اصلی کشور و انقلاب هستند نیز بهره می‌گیرد.

بارها نقش مردم عادی در کشور برای همه مشخص شده است؛ پیروزی انقلاب اسلامی را مردم رقم زدند؛ چطور آن موقع این مردم پوپولیست نبودند؟

در مراحل بعدی حضور مردم عادی در جبهه های جنگ باعث مقاومت کشور در ۸ سال و در نهایت پیروزی ایران شد؛ در نهم دی ماه سال ۸۸ مردم عادی با محکوم کردن هتک حرمت به امام حسین(ع) و حضور میلیونی خود کشور را از دست فتنه نجات دادند؛ کاری که خواص بی بصیرت نتوانستند انجام بدهند.

مردم همیشه در صحنه ایران بارها نشان دادند که می توانند با اظهار نظرهای هوشمندانه سرنوشت کشور را تغییر دهند.

لازم است به سریع القلم و کسانی که هم نظر با او هستند یادآوری شود که دانشمندان هسته ای کشورمان با توکل به خدا و حمایت همین افرادی که سریع القلم می گوید دانش ندارند، توانستند قدرت هسته ای را برای ایران به وجود بیاورند.

همچنین مقاومت های پایدار و گسترده مردم در برابر تحریم ها بوده است تا سیاستمداران بزرگ جهان اعتراف کنند که تحریم های ایران با شکست مواجه شده است.

چه بر سر مشاور رئیس جمهور آمده است که پشتوانه مردم را نادیده گرفته است تا بتواند واژگان غربی و غیر اسلامی را تعریف کند؟ تاریخ افرادی مانند سریع القلم را بسیار به چشم دیده است؛ تقی زاده در زمان مشروطیت همان نقشی را داشت که سریع القلم در زمان دولت یازدهم جمهوری اسلامی؛ اعتقادی راسخ به اینکه از موی سر تا ناخن پا باید غربی باشد.

درحالیکه تلاش و برنامه کشور به سوی تولید محتوای اسلامی پیش می‌رود، برخی از تقی زاده های دوران مانند سریع القلم به دنبال تقلید کورکورانه از غرب و پیاده سازی آن در ایران هستند.