over

تلاش کمیسیون بانوان گرگان برای دیده شدن در تصمیمات شهری

مهرورزی: کمیسیون بانوان شورای شهر گرگان هفته گذشته پس از فراز و فرودهای زیاد، درحالی در صحن علنی شورا مصوب شد که برخی از اعضای شورا و کارشناسان به اجرایی شدن فعالیت آن امیدوار نیستند.

 

حکایت ۲ معاون شدن فرمانداری ویژه آمل

مهرورزی: آغاز سال جدید برای حوزه سیاسی شهرستان آمل با حکایت‌های جالبی همراه بود و رفت و آمدهای زیادی در حوزه سیاسی این شهرستان صورت گرفت.

 

تا توافق نهایی مسیردشواری درپیش داریم

مهرورزی: رئیس جمهور ۷۹۵ میلیارد تومان برای اجرای ۱۸ طرح در گیلان در نظر گرفته شده که تکمیل راه آهن قزوین- رشت و اتصال آن به انزلی و آستارا یکی از مهمترین این طرح ها است.

 

آیا مسیر «اعتمادسازی» با غرب جواب می‌دهد؟

مهرورزی: مسیر اعتمادسازی ایران با غرب مسیری تجربه شده است، همان مسیری که در دوره ابتدایی مذاکرات ایران و سه کشور اروپایی طی شد اما نتیجه آن یک چیز بود؛ «تعلیق».

 

سرپل‌های ۱۸ میلیون دلاری کجا به زمین می‌‌رسد؟

مهرورزی: رابطه ایران و عربستان در طول سال‌های اخیر از نوسانات فراوانی برخوردار بوده است و در این میان رابطه با این کشور حامیان خاص خود را در ایران داشته است.

 

کاهش قدرت بشکه‌های نفت در بازار سیاست

مهرورزی: برای چند دهه قبل و بعد از انقلاب این تصور در میان مدیران ارشد سیاسی و اقتصادی کشور طرفداران زیادی داشت که بشکه‌های نفت خام می‌توانند به موقع برای ایران قدرت تاثیر‌گذاری سیاسی در مناسبات بین‌المللی ایجاد کند.

 

سفر به تهران آغازی بر جبران خطای استراتژیک ترکیه در منطقه

مهرورزی: با توجه به مذاکرات روز گذشته رییس جمهور ترکیه با مقامات بلندپایه ایران به نظر می رسد تهران و آنکارا در آینده شاهد مناسبات بهتری خواهند بود که این مناسبات قطعا بر حل بحران های منطقه ای تاثیر مثبت دارد.

 

افزایش نرخ مکالمات درون شهری

مهرورزی: معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ارائه پیشنهاد تغییر نرخ مکالمات تلفنی به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد و گفت:در این مدل پیشنهادی نرخ مکالمات بین استانی تغییری نخواهد داشت.

 

نخبگان برنامه نویسی جهان در راه تهران

مهرورزی: فینال مسابقات برنامه نویسی بیان، ۱۱ اردیبهشت ماه با حضور برترین های مرحله انتخابی مسابقات که از نخبگان برنامه‌نویسی جهان هستند در تهران برگزار می شود.

 

اما و اگرهای اینترنت ملی

مهرورزی: عدم پیشرفت پروژه شبکه ملی اطلاعات درفاصله یکسال مانده به پایان برنامه پنجم، پای وزیر ارتباطات را به مجلس بازکرد و برداشت متفاوت وی از این پروژه و توسعه پهنای باند اینترنت، سبب شد واعظی کارت زرد بگیرد.

 

اصرار زنگنه بر افزایش صادرات نفت خام

مهرورزی: اصرار وزارت نفت مبنی بر دو برابر شدن حجم صادرات نفت در حالی صورت می گیرد که افزایش تولید و صادرات فرآورده های نفتی به جای افزایش صادرات نفت، مزایای به مراتب بیشتری برای کشور دارد.

 

یاد آن روزها به خیر!

مهرورزی: آقای هاشمی پیش‌از این هم از قول حضرت امام(ره) نقل کرده بودند که آن بزرگوار مخالف شعار مرگ بر آمریکا بوده‌اند! که البته آثار مکتوب و مضبوط حضرت امام (ره) با آنچه آقای هاشمی به آن حضرت نسبت داده‌اند کاملا مغایر و متضاد است.

 

همدلی و همزبانی دولت و ملت، چرا و چگونه؟

مهرورزی: مرور و دقت در عناوین و شعارهای بیست و یک سال گذشته این نکته را آشکار می‌سازد که دو موضوع اقتصاد و وحدت، به ترتیب بیشترین فراوانی را داشته‌اند.

 

آرشیو اخبار


توهین مشاور رئیس جمهور به مردم ایران
  تاريخ ارسال مطلب : ۹۲/۰۹/۲۳
کد خبر : 5429
98کمنم
اشتراک گذاري در شبکه هاي اجتماعي
facebook tw tw

به گزارش مهرورزی:  چندی پیش محمود سریع القلم، مشاور رئیس جمهور در برنامه ای که توسط موسسه فرهنگی امام موسی صدر برگزار شده بود به نقد پوپولیسم پرداخت.

وی پوپولیسم را یک ویژگی برجسته در ایران دانست و ضمن زیر سوال بردن تربیت ایرانی گفت: تربیت عقلی در خانواده ما که بسیار ضعیف است نمی گوییم نیست، در مدرسه که خیلی جایگاه ندارد، در صحنه عمومی و رسانه ها هم که نیست.

مشاور رئیس جمهور در توهینی کم سابقه، تربیت مردم ایران را بسیار پایین می داند و می گوید: خیلی طبیعی است که من غریزی، احساسی و پوپولیستی تربیت بشوم. صدا و سیما هم که چقدر به این جریان کمک می کند، می رود از یک لبو فروش می پرسد نظر شما درباره برنامه هسته ای چیست؟، این خیلی اثر می گذارد.

یا یک راننده تاکسی که از ۵ صبح تا ۱۲ شب باید در این خیابان ها بدود تا هزینه ۳ بچه دانشجویش را درآورد، سر چهارراه از او می پرسند که نظر شما درباره برنامه هسته ای و مذاکرات ژنو چیست؟ او چه دانشی دارد که یک واکنش منطقی به این سوال بدهد.

وی با زیر سوال بردن شعور مردم ایران برای آنها حق اظهار نظر در مسائل سیاسی و اجتماعی جامعه را قائل نمی شود؛ گویا یک فرد لبو فروش یا راننده تاکسی نمی تواند به تحلیل مسائل روز در کشورش بپردازد.

باید پرسید از نظر سریع القلم دانش چگونه معنا می شود؟ آیایک فرد لبوفروش یا راننده تاکسی پای صندوق های رأی حاضر می شود و رای می‌دهد، فقط حق اظهار نظر دارد؟؛ چگونه است که آن موقع به او نمی گویند او دانش کافی ندارد؟

باید خاطر نشان شد صدا و سیما در کنار برگزاری نشست های کارشناسی و مناظره ها از نظر مردم که صاحبان اصلی کشور و انقلاب هستند نیز بهره می‌گیرد.

بارها نقش مردم عادی در کشور برای همه مشخص شده است؛ پیروزی انقلاب اسلامی را مردم رقم زدند؛ چطور آن موقع این مردم پوپولیست نبودند؟

در مراحل بعدی حضور مردم عادی در جبهه های جنگ باعث مقاومت کشور در ۸ سال و در نهایت پیروزی ایران شد؛ در نهم دی ماه سال ۸۸ مردم عادی با محکوم کردن هتک حرمت به امام حسین(ع) و حضور میلیونی خود کشور را از دست فتنه نجات دادند؛ کاری که خواص بی بصیرت نتوانستند انجام بدهند.

مردم همیشه در صحنه ایران بارها نشان دادند که می توانند با اظهار نظرهای هوشمندانه سرنوشت کشور را تغییر دهند.

لازم است به سریع القلم و کسانی که هم نظر با او هستند یادآوری شود که دانشمندان هسته ای کشورمان با توکل به خدا و حمایت همین افرادی که سریع القلم می گوید دانش ندارند، توانستند قدرت هسته ای را برای ایران به وجود بیاورند.

همچنین مقاومت های پایدار و گسترده مردم در برابر تحریم ها بوده است تا سیاستمداران بزرگ جهان اعتراف کنند که تحریم های ایران با شکست مواجه شده است.

چه بر سر مشاور رئیس جمهور آمده است که پشتوانه مردم را نادیده گرفته است تا بتواند واژگان غربی و غیر اسلامی را تعریف کند؟ تاریخ افرادی مانند سریع القلم را بسیار به چشم دیده است؛ تقی زاده در زمان مشروطیت همان نقشی را داشت که سریع القلم در زمان دولت یازدهم جمهوری اسلامی؛ اعتقادی راسخ به اینکه از موی سر تا ناخن پا باید غربی باشد.

درحالیکه تلاش و برنامه کشور به سوی تولید محتوای اسلامی پیش می‌رود، برخی از تقی زاده های دوران مانند سریع القلم به دنبال تقلید کورکورانه از غرب و پیاده سازی آن در ایران هستند.