مشروح اخبار

عبور کنارگذر جنوبی تهران از ۴۹ هکتار از اراضی استان البرز – خبرگزاری مهرورزی | اخبار ایران و جهان

عبور کنارگذر جنوبی تهران از ۴۹ هکتار از اراضی استان البرز – خبرگزاری مهرورزی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهرورزی، حامد فرضی عصر دوشنبه در جلسه‌ای درباره آزادراه  کنارگذر جنوبی تهران که در محل قرارگاه خاتم برگزار شد، استان البرز را استانی با جاذبه‌های طبیعی که چهار اقلیم را در خود جای‌داده، توصیف کرد.

وی با اشاره به پدیده ریزگردها که البرز را تحت تأثیر قرار داده است، گفت: حل این مسئله یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان البرزی است.

فرضی بیابان‌های اشتهارد و نظرآباد را کانون گردوغبار و ریز گرد در البرز و تهران دانست و گفت: در ۱۰ هزار هکتار از عرصه‌های بیابانی نظرآباد عملیات بیابان‌زدایی انجام شد ولی این مهم را نباید فراموش کرد که رشد بیابان‌ها با سرعت بیشتری در حال وقوع است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در بخش دیگری با تأکید بر اینکه کنارگذر جنوبی از ۴۹ هکتار از اراضی استان البرز گذر می‌کند، گفت: این مهم بر یک هزار و ۶۰۰ هکتار  از اراضی بیابانی البرز تأثیرگذار است.

به گفته فرضی با هماهنگی‌های انجام‌شده با قرارگاه خاتم به‌عنوان پیمانکار کنارگذر جنوبی در ۵۰۰ هکتار از اراضی عملیات بیابان‌زدایی انجام و اقدام به کاشت نهال شده است.

وی به تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان که منجر به اجرای عملیات بیابان‌زدایی در ۵۰۰ هکتار از اراضی استان شده است، اشاره کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با تأکید بر اینکه ۲۰ هزار هکتار از اراضی بیابانی البرز مستعد راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی است، گفت: این مهم در آینده‌ای نزدیک اجرایی می‌شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.