مشروح اخبار

شهرداری که #صندوق ندارد!

شهرداری که #صندوق ندارد!

مهرورزی: خبر معرفی صفدر حسینی به عنوان گزینه اصلاح‌طلبان برای ریاست بر کرسی شهرداری تهران، بازتاب‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت.

«#صفدر_حسینی»، همین دو واژه در چند ماه گذشته به یکی از داغ‌ترین هشتگ‌های فضای مجازی تبدیل شده است. این چهره‌اصلاح طلب که مسئولان دولت از وی به عنوان ذخیره نظام هم یاد می‌کنند، یک روز با فیش حقوقی نجومی‌اش، یک روز با خبر ریاستش بر صندوق محیط زیست و این روزها با سودای نشستن بر کرسی ریاست«شهرداری تهران» سوژه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌شود.

صفدر حسینی، رئیس سابق صندوق توسعه ملی پس از افشای فیش حقوقی‌اش در ابتدای سال جاری و با افکار عمومی و شبکه‌های اجتماعی در تیرماه امسال به‌همراه جمعی از اعضای هیئت مدیره مجبور به استعفا شد و صندوق توسعه ملی را ترک کرد.

وی در زمان ریاست صندوق توسعه ملی طبق اسناد و مدارک از فروردین تا اسفند سال 94 به‌طور میانگین، ماهانه 57 میلیون و 400 هزار تومان بابت حقوق از این صندوق دریافت کرد. به‌عبارت دیگر سید صفدر حسینی در سال گذشته جمعاً حدود 686 میلیون تومان بابت حقوق از صندوق توسعه ملی گرفت.

 مزایای عجیبی که در فیش حقوقی وی شامل حق تلفن همراه (360 هزار تومان)، ایاب و ذهاب (جالب اینکه مدیران ما خودروی دولتی به‌همراه راننده دارند)، هزینه پزشکی، هزینه‌های دندانپزشکی، یک‌سی‌ام پرداختی، اعیاد (بر اساس فیش‌های حقوقی موجود، تقریباً در بیشتر ماه‌های سال آقای رئیس بابت اعیاد، دریافتی داشته است و این غیراز دریافتی‌های عید نوروز است)، بهره‌وری سه‌ماهه، کمک‌هزینه اوقات فراغت فرزندان، کمک‌هزینه خرید لباس، کمک‌هزینه خرید کتاب، کمک‌هزینه سفر، کمک‌هزینه ورزش، کمک‌هزینه تحصیلی اذهان عمومی را به حیرت واداشت.

چند ماه پس از کم شدن فشار افکارعمومی، مشخص شد که وی قرار است این بار در صندوق ملی محیط زیست فعالیتش را شروع کند. همین موضوع نیز واکنش‌های شدیدی را در پی داشت که در نهایت روابط عمومی سازمان حفاظت محیط​زیست در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که صفدر حسینی از پذیرش مسئولیت آتی «صندوق ملی محیط زیست» عذرخواهی کرده است.  اما این پایان ماجرای صفدر حسینی نیست چرا که به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان قصد دارند تا پس از تطهیر چهره این نجومی‌بگیر در یک پست جدید، وی را برای ریاست بر شهرداری تهران آماده کنند؛ موضوعی که بار دیگر صفدر حسینی را به یکی از داغ‌ترین هشتگ‌های این روزهای شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر تبدیل کرد. در ادامه واکنش‌های کاربران فضای مجازی از این اتفاق می‌آید:

حاجی زاده: به نظرم یه اشتباه بزرگ درمورد #صفدر_حسینی بوجود اومده، اونم اینکه که حواسشون نبوده ایشون گزینه کمیته امداد بودن! شهرداری که صندوق نداره.

سودا: حالا که #صفدر_حسینی رو میخوان شهردار تهران کنن!اصلا روا نیست سر صدقی هم بی کلاه بمونه!چطوره اونم بزارن شهردار مشهد

میراث ماندگار: میگم چطوره اصلاح‌طلبا #صفدر_حسینی رو برای ریاست صندوق بین‌المللی پول پیشنهاد بدن.

مسعود انوری: اصلاح طلبان همیشه به کارنامه مثلاً پاک اقتصادیشون افتخار میکردند ولی نشون دادند اگه آب باشه شناگرای قابلی هستند، تا الان آب ندیده بودند #صفدر_حسینی

پسرشجاع: فیلم سینمایی صفدر و شغلهایش، کارگردان: دولت تدبیروامید، تهیه کننده: محمدباقرنوبخت، هنرپیشه: #صفدر_حسینی، نقش: شهردار تهران

زهره: تا زمانیکه امثال #صفدر_حسینی بر سفره انقلاب هستند معلمان شیراز و کارگران قزوین باید دور سفره‌های خالی بنشینند

سجاد دارابی: خیز قهرمانانه #صفدر_حسینی ذخیرهانقلاب برای شهرداری تهران… ! با این اوصاف درود بر کرباسچی

کاظمی: لطفا ابلاغ بفرمایید در کنار هر صندوق صدقات، در تمام اماکن عمومی یک صندوق ذخیره تعبیه گردد.

بهلول: ‏روی تمام #صندوق های پولدار و پستهای پولساز باید یه علامت #هشدار دهنده نصب کنن
#صفدر از آنچه که می بینید به شما نزدیکتر است!

مصطفی طیبی: ‏با قانون فیفا هم باشه تعداد تعویض های #صفدر_حسینی تموم شده و نباید از رو نیمکت ذخیره ها بلندشه

عصر ایمان: ‏فکر کنید #صفدر شهردار شده و حادثه پلاسکو اتفاق افتاده . اولین واکنش صفدر چی می تونه باشه؟
بیشعورا مگه من نماینده اصنافم
صندوقا چی شدن؟

تکنوکرات: حاضریم بعد از #قالیباف، شهر بى‌شهردار بمونه ولى دست #صفدر_حسینى ها نیافته
اینا بیان آش و با جاش میبرن

ابوحیران: ‏اگر #صفدر_نجومی شهردار تهران بشه ، اکانت توییتر دکتر حافظی هم بلا استفاده میشه عملا

سعید فخر: بعد از شهردار شدن #صفدر احتمالا کرباسچی رییس مبارزه با مفاسد بشه و شهرام جزایری وزیر اقتصاد و بابک زنجانی هم رییس سازمان مبارزه با قاچاق کالا

سجاد امید: بگو چرا هی می‌گفتن «قالیباف استعفا»، چون گزینه اصلحی داشتن به نام #صفدر_حسینی داشتند.

منبع:  روزنامه افکار

mehrvarzi.ir

 

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.