مشروح اخبار

آب قم شور می‌شود

آب قم شور می‌شود

مهرورزی:  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از شور شدن موقتی آب قم از ۲۵ دی‌ماه به مدت ۲ هفته خبر داد.

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، علی جان صادق‌پور از قطع جریان آب از سدکوچری به قم به منظور اجرای عملیات انشعاب‌گیری برای احداث نیروگاه برقابی خبر داد و اظهار کرد: این عملیات از ۲۵ دی‌ماه آغاز خواهد شد و ۱۵ روز به طول خواهد انجامید.

وی افزود: در مدت اجرای این پروژه جریان انتقال آب از سدکوچری به قم به صورت کامل قطع می‌شود و برای تأمین آب شهر قم در این مدت از منابع دیگر از جمله سد ۱۵ خرداد و منابع زیرزمینی داخل شهر و دشت علی‌آباد استفاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به کاهش محسوس کیفیت و گوارایی آب شهر قم در زمان اجرای این پروژه، ضمن عذرخواهی، خواستار صبر و بردباری شهروندان طی این ۱۵ روز شد و گفت: امیدواریم هر چه سریع‌تر شاهد اجرایی شدن این پروژه که از طرح‌های اقتصاد مقاومتی و تولید برق از فشار آب در تصفیه‌خانه آب قم است، باشیم.

وی با تاکید بر اینکه طی این مدت آب شبکه شهر قم از سلامت و بهداشت کامل برخوردار خواهد بود و تنها در مزه و شوری آب تغییراتی ایجاد می‌شود، تصریح کرد: در این مدت شبکه دوم آب شهر قم نیز با ظرفیت کامل آماده ارائه خدمت از طریق ایستگاه‌های برداشت به مردم است و مشکلی در تأمین آب وجود ندارد.

منبع:فارس

mehrvarzi.ir

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.