over

کشف داروهای غیرمجاز یک‌میلیاردی در شیراز

مهرورزی: مأموران پلیس امنیت عمومی فارس با شناسایی چند محل دپوی داروهای غیرمجاز، ۵۶ هزار و ۷۶۵ قلم انواع داروهای غیرمجاز کشف کردند.

 

سیاست خارجی اردوغان ، شتر گاو پلنگ

مهرورزی:دولتمردان ترکیه این بار در میدان یمن، بخت خود را برای کسب منفعت از این بحران می‌آزمایند. برای درک بهتر سیاست ترکیه در قبال بحران یمن، شایسته است نگاهی به برخی رفتارهای سیاستمداران این کشور در عرصه سیاست خارجی داشته باشیم.

 

با پیروزی انصار الله در یمن سرنوشت ملتها در خاورمیانه متحول می شود

مهرورزی: محسن رضایی با عنوان پاسدار انقلاب اسلامی در نامه ای به عبدالملک الحوثی، رهبر انقلابی یمن، تاکید کرد: با پیروزی انصار الله ادبیات سیاسی جهان و بلکه مسیر و سرنوشت ملتها در خاورمیانه متحول می شود.

 

امام خمینی : شما این کشور را به منافقین می‌سپارید

مهرورزی :در این روز مقارن با ایام نوروز سال ۱۳۶۸ آقای منتظری که به دلیل سوابق انقلابیش از سوی مجلس خبرگان به عنوان قائم مقام رهبری منصوب شده بود به دستور امام خمینی(ره) طی پیامی تاریخی عزل شد.

 

مخالفین مکتب اقتصاد اسلام چه کسانی هستند؟

مهرورزی: چرا اقتصاد اسلامی هنوز به رسمیت شناخته نمی‌شود؟ مخالفان جریان اقتصاد اسلامی چه کسانی هستند؟ دولت‌های پس از انقلاب مانند اصلاحات، هاشمی و احمدی‌نژاد درباره‌ی اقتصاد اسلامی چه نظری داشتند؟

 

ابداع قطره چشمی که دید در شب را ممکن می‌کند

مهرورزی:گروهی از هکرهای زیستی آمریکایی قطره چشمی جدیدی ابداع کرده‌اند که قابلیت دید در شب را برای انسان فراهم می‌کند.

 

این رژیم غذایی عمر شما را طولانی می کند

مهرورزی: هیچ کس دوست ندارد پیری زود تر از حالت عادی گریبان گیرش شود. اینکه چگونه عمر خود را طولانی کنیم ، موضوعی است که سالهاست دانشمندان بر روی آن تحقیق می کنند. رژیم غذایی نقش بسیار مهمی در سلامت جسمی و طول عمر فرد ایفا می کند.

 

به سفر بردن کودکان در این سن، ممنوع!

مهرورزی: لذا توصیه ما به والدین این است که از به سفر بردن کودک خود در این سن تا حد ممکن خودداری کنند.

 

۲ نکته در دقیقه ۹۰ توافق هسته‌ای

مهرورزی: به قول غربی ها شیطان در جزئیات است و کاملا محتمل است که طرف غربی پس از آنکه در یک توافق سیاسی ایران را به آنچه می خواهد متعهد کرد، در جزئیات انجام تعهدات خود سرباز زند یا آن را چنان پیچیده کند که عملا تفاونی با عمل نکرده نداشته باشد.

 

پذیرش قطعنامه‌مقاومت۱۱ساله‌رابه‌بادمی‌دهد

مهرورزی: حسین شریعتمداری در مقاله امروز کیهان نوشت پذیرش قطعنامه فصل هفتمی خلاف امنیت ملی ایران است و همه مقاومت ۱۱ ساله در چالش هسته‌ای را به باد می‌دهد.

 

راه حلی برای خروج وزارت نیرو از بن بست

مهرورزی: اگر افزایش قیمت برق در بخش خانگی صرفاً برای پرمصرف ها اعمال می شد، هم انگیزه کاهش مصرف برق در مشترکین پرمصرف افزایش می یافت و هم سرمایه گذاری برای تولید برق توجیه اقتصادی پیدا می کرد.

 

آرشیو اخبار


آواز‌ه‌خوانی و رقاصی زنان در تهران !
  تاريخ ارسال مطلب : ۹۲/۰۹/۰۲
کد خبر : 181
رقاصی
اشتراک گذاري در شبکه هاي اجتماعي
facebook tw tw

فاینشنال تایمز لندن در گزارشی از مشکلات پیش روی آوازخوانی زنان در ایران نوشت: «بیش از ۳۰ سال است که خواننده‌های زن در ایران اجازه آوازخوانی به صورت انفرادی یا اجرا در حضور مخاطبان مختلط [زن و مرد] را ندارند و هم‌چنین، عکس‌برداری یا ضبط صدای آن‌ها، در حال خواندن آواز غیرقانونی است. حتی اجراهای گروهی در حضور مخاطبان زن نیز، از زمان انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹، تحت نظارت شدید برگزار می‌شود؛ مانند آن‌چه این هفته در تالار اندیشه اتفاق افتاد.»

به گزارش مهرورزی؛ در ادامه این گزارش که تحت عنوان «روزنه‌ امید برای خواننده‌های زن در ایران؟» انتشار یافته است، گزارشگر فاینشنال تایمز به سراغ آوازه خوانی ناشناس بنام “ژیوار شیخ‌الاسلامی” رفته و به نقل از وی می نویسد : «ژیوار، خواننده ۳۲ ساله ایرانی و عضو گروه موسیقی فولکلور زنان که تا دو روز پیش از برگزاری کنسرتش در یکی از سالن‌های موسیقی تهران، نمی‌دانست که آیا مجوز رسمی برای اجرا را دریافت می‌کند یا خیر معتقد است: “به چه دلیل باید پیش از اجرا تحت فشار و استرس شدید قرار داشته باشم؟ اگر صدای زن در برابر مذهب قرار داشت، چرا خداوند ما [زنان] را بی صدا نیافرید.”»!

فاینشنال تایمز اما فضای کنسرت زنانه “ژیوار” را اینچنین توصیف می کند: «در داخل سالن کنسرت، زنان روسری خود را برداشته و در صندلی های خود می‌رقصیدند. در عین حال ژیوار، خطاب به تماشاگران می گوید: “لطفا گروه‌های موسیقی زنان را حمایت کنید و دیگران را از برگزاری این کنسرت مطلع کنید. اجازه ندهید ما را ناامید کنند. این همان چیزی است که آنها می‌خواهند.”»!
با اینحال اما گزارشگر فاینشنال تایمز توضیحی پیرامون منظور شیخ الاسلامی از مرجع ضمیر “آنها” ارائه نداده و مشخصاً ننوشته است که “آنها” چه می خواهند که زنان آوازه خوان بدان رغبتی ندارند؟!

این تحلیل در حالی ارائه می شود که علی جنتی، وزیر ارشاد دولت یازدهم، پیشتر در اظهارنظری تعجب برانگیز با بیان اینکه: «پخش صدای زن اگر مفسده نباشد اشکالی ندارد»؛ امید فمنیست‌های حامی خوانندگی زنان برای لغو این حرمت شرعی در ایران را پس از دوران دوم خرداد، مجدداً زنده نمود!

در این شرایط شایسته است تا با اتخاذ موضعی قاطع و بی بازگشت از سوی مسئولان فرهنگی و در رأس آن وزارت ارشاد جمهوری اسلامی، راه را بر هرگونه تابوشکنی و بدعت گذاری در زمینه عادی سازی آوازخوانی زنان بسته و از حدود و محرمات الهی و اسلامی تجاوز ننماییم.