over

رئیس شورای شهر، زن و فرزندانش را کشت

مهرورزی: هیچ‌کس باورش نمی‌شد عامل آتش‌سوزی مرگبار در خانه رئیس شورای شهر کلاچای، خود اوست. این مرد روی تخت بیمارستان به آتش‌زدن خانواده‌اش اقرار کرد و اکنون در بیمارستانی در رشت بستری و تحت نظر پلیس است. این آتش‌سوزی یکشنبه‌شب در خیابان امام خمینی کلاچای روی داد و بر اثر این حادثه سه نفر از اعضای این خانواده کشته شدند.

 

جنگ با ایران جهان اسلام را مقابل آمریکا بسیج می‌کند

مهرورزی: جانشین فرمانده کل سپاه گفت: جنگ با ایران جهان اسلام را در مقابل آمریکا بسیج می‌کند و دشمن به خوبی نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کرده است.

 

برنامه پیشرفته برای افزایش توان دفاع دریایی

مهرورزی: کرج – فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پیشرفته ترین برنامه هایی را که منجر به دستیابی به آخرین توان دفاعی در عرصه دریا می شود، در دستور کار داریم.

 

رقاصی «پول کثیف» در هوای دانشگاه آزاد و سازمان بهینه‌سازی سوخت

مهرورزی: سؤال اینجاست: مصادیق پول کثیف در گذشته چه بوده است و آیا کسانی که امروز دم از مبارزه با پول کثیف می‌زنند، کارنامه‌ای سیاه‌تر در این باره به خصوص در عرصه انتخاباتی از خود به جا نگذاشته‌اند؟

 

«قدرت منفعل» خلیج فارس به دنبال اسکورت کشتی‌های آمریکایی

مهرورزی: کلیه ترددها در خلیج فارس و تنگه هرمز توسط سپاه کنترل می‌شوند که این شامل تمامی ناوگروه‌های امریکایی حتی ناوهای غول پیکر هواپیمابر نیز خواهد بود.

 

پشت پرده تغییر در عربستان کیست

مهرورزی: عربستان سعودی امروز شاهد تغییرات گسترده ای در قدرت بود که در این گزارش به معرفی عامل این تغییرات پرداخته می شود.

 

سایه سنگین رکود بر صنعت و زیاده‌خواهی بانکها

مهرورزی: این روزها چشمان صنعتگران در حالی به مصوبه شورای پول و اعتبار برای تعیین نرخ جدید سود بانکی دوخته شده که با وجود سایه سنگین رکود بر سر صنعت و کاهش ۲۰ درصدی نرخ تورم، بانکها تنها به کاهش ۲ درصدی نرخ سود بانکی رضایت می‌دهند.

 

آخرین وضعیت راه‌اندازی سایت پیش‌یابی زلزله در تهران

مهرورزی: رئیس مرکزپیش بینی زلزله در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله از پیشرفت چشمگیر راه اندازی سایت امکان سنجی پیش یابی زلزله خبر داد.

 

گام جدیدی در درمان دیابت نوع ۲ به سرپرستی محقق ایرانی

مهرورزی: گروهی از محققان بین المللی به سرپرستی محقق ایرانی «امید گودرزی» موفق به کشف جهش ژنی جدیدی شده اند که می تواند راه حل جدیدی برای درمان بیماران مبتلا باشد.

 

نمایشگاه کتاب فرصت یا تهدید!

مهرورزی: شبکه توزیع نصف‌و نیمه و کم‌رمقی که وابسته به درآمدهای ناچیز حاصل از فروش کتاب است، قبل و پس از نمایشگاه کتاب دچار نوعی خواب چندماهه می‌شود و این ضرر اقتصادی قابل جبران نیست.

 

لااقل مدرسه را نفروشید!

مهرورزی: اگر آقایان مشکل با خدمت دارند و خیلی دربند تکلیف و وظیفه و پاسخگویی نیستند، چطور است این سطر را به مزاح برگزار کنیم و پیشنهاد دهیم کل دولت را به بخش خصوصی واگذار کنیم!

 

مهم‌تر از فکت‌شیت

مهرورزی: فکت‌شیت طرف ایرانی زمانی جدی گرفته خواهد شد که مساله به مساله بگوید چرا آنچه آمریکایی‌ها گفته‌اند خلاف واقع است و مهم‌تر از آن، معلوم کند واقعیت آنچه در لوزان تفاهم شده چیست که آمریکایی‌ها آن را کتمان می‌کنند.

 

آرشیو اخبار


آواز‌ه‌خوانی و رقاصی زنان در تهران !
  تاريخ ارسال مطلب : ۹۲/۰۹/۰۲
کد خبر : 181
رقاصی
اشتراک گذاري در شبکه هاي اجتماعي
facebook tw tw

فاینشنال تایمز لندن در گزارشی از مشکلات پیش روی آوازخوانی زنان در ایران نوشت: «بیش از ۳۰ سال است که خواننده‌های زن در ایران اجازه آوازخوانی به صورت انفرادی یا اجرا در حضور مخاطبان مختلط [زن و مرد] را ندارند و هم‌چنین، عکس‌برداری یا ضبط صدای آن‌ها، در حال خواندن آواز غیرقانونی است. حتی اجراهای گروهی در حضور مخاطبان زن نیز، از زمان انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹، تحت نظارت شدید برگزار می‌شود؛ مانند آن‌چه این هفته در تالار اندیشه اتفاق افتاد.»

به گزارش مهرورزی؛ در ادامه این گزارش که تحت عنوان «روزنه‌ امید برای خواننده‌های زن در ایران؟» انتشار یافته است، گزارشگر فاینشنال تایمز به سراغ آوازه خوانی ناشناس بنام “ژیوار شیخ‌الاسلامی” رفته و به نقل از وی می نویسد : «ژیوار، خواننده ۳۲ ساله ایرانی و عضو گروه موسیقی فولکلور زنان که تا دو روز پیش از برگزاری کنسرتش در یکی از سالن‌های موسیقی تهران، نمی‌دانست که آیا مجوز رسمی برای اجرا را دریافت می‌کند یا خیر معتقد است: “به چه دلیل باید پیش از اجرا تحت فشار و استرس شدید قرار داشته باشم؟ اگر صدای زن در برابر مذهب قرار داشت، چرا خداوند ما [زنان] را بی صدا نیافرید.”»!

فاینشنال تایمز اما فضای کنسرت زنانه “ژیوار” را اینچنین توصیف می کند: «در داخل سالن کنسرت، زنان روسری خود را برداشته و در صندلی های خود می‌رقصیدند. در عین حال ژیوار، خطاب به تماشاگران می گوید: “لطفا گروه‌های موسیقی زنان را حمایت کنید و دیگران را از برگزاری این کنسرت مطلع کنید. اجازه ندهید ما را ناامید کنند. این همان چیزی است که آنها می‌خواهند.”»!
با اینحال اما گزارشگر فاینشنال تایمز توضیحی پیرامون منظور شیخ الاسلامی از مرجع ضمیر “آنها” ارائه نداده و مشخصاً ننوشته است که “آنها” چه می خواهند که زنان آوازه خوان بدان رغبتی ندارند؟!

این تحلیل در حالی ارائه می شود که علی جنتی، وزیر ارشاد دولت یازدهم، پیشتر در اظهارنظری تعجب برانگیز با بیان اینکه: «پخش صدای زن اگر مفسده نباشد اشکالی ندارد»؛ امید فمنیست‌های حامی خوانندگی زنان برای لغو این حرمت شرعی در ایران را پس از دوران دوم خرداد، مجدداً زنده نمود!

در این شرایط شایسته است تا با اتخاذ موضعی قاطع و بی بازگشت از سوی مسئولان فرهنگی و در رأس آن وزارت ارشاد جمهوری اسلامی، راه را بر هرگونه تابوشکنی و بدعت گذاری در زمینه عادی سازی آوازخوانی زنان بسته و از حدود و محرمات الهی و اسلامی تجاوز ننماییم.