over over

مجلس و آزمون تشخیص اولویت‎های راهبردی نظام

متأسفانه اخبار و گزارشهای مستندی که از عملکرد دولت محترم در حوزه فرهنگ به گوش می رسد، نه تنها امیدوارکننده نیست، بلکه روز به روز بر شدت نگرانی مراجع تقلید و علما و دلسوزان نظام می افزاید. خسارت ناشی از فساد قرارداد کرسنت هر قدر هم عظیم باشد، در مقابل خسارات جبران ناپذیر رخنه های فرهنگی ناچیز است.

 

شما که در فتنه به اسلامیت و جمهوریت نظام پایبند نبودی!

انبارلویی خطاب به محمد خاتمی تاکید کرد: شما که در فتنه ۸۸ نشان دادید نه به اسلامیت نظام پایبند هستید و نه به جمهوریت نظام، چگونه می‌شود سخن از آشتی به میان ‌آورید؟

 

وزیر “فوتبال” دوست ندارد؟!

خودمان را آماده کرده بودیم که گزارشی درباره کارلوس کی‌روش و ثبت یک رکورد تاریخی برای فوتبال ایران بنویسیم.

 

سواستفاده از سیمین برای تحقیر انقلاب

اگر این جماعت که لعن و نفرین و فحش و فضیحت نثار من کرده‌اند از تبار همان جماعتند که وقت فاتحه در روز شهادت امام جعفر ابن محمد(ع) سوت و کف می‌زدند زهی سعادت بر من که نفرینشان هم از جنس همان سوت و کف است و از جنس هباء منثوراست.

 

درسی‌که روحانی باید از توهم مصدق بگیرد

ما از مصدق دو درس باید فراگیریم: ۱. به آمریکا اعتماد نکنیم و ۲. تحریم عامل سقوط ما نخواهد شد…. وقت آن رسیده تا مردان دولت اعتدال، از خیره شدن به مذاکرات به عنوان شاه کلید حل مشکلات کشور عزل نظر کنند و به ظرفیت داخلی معطوف شوند

 
آواز‌ه‌خوانی و رقاصی زنان در تهران !
  تاريخ ارسال مطلب : ۹۲/۰۹/۰۲
بازدید : 0 بازدید
رقاصی
اشتراک گذاري در شبکه هاي اجتماعي
facebook tw tw tw

فاینشنال تایمز لندن در گزارشی از مشکلات پیش روی آوازخوانی زنان در ایران نوشت: «بیش از ۳۰ سال است که خواننده‌های زن در ایران اجازه آوازخوانی به صورت انفرادی یا اجرا در حضور مخاطبان مختلط [زن و مرد] را ندارند و هم‌چنین، عکس‌برداری یا ضبط صدای آن‌ها، در حال خواندن آواز غیرقانونی است. حتی اجراهای گروهی در حضور مخاطبان زن نیز، از زمان انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹، تحت نظارت شدید برگزار می‌شود؛ مانند آن‌چه این هفته در تالار اندیشه اتفاق افتاد.»

به گزارش مهرورزی؛ در ادامه این گزارش که تحت عنوان «روزنه‌ امید برای خواننده‌های زن در ایران؟» انتشار یافته است، گزارشگر فاینشنال تایمز به سراغ آوازه خوانی ناشناس بنام “ژیوار شیخ‌الاسلامی” رفته و به نقل از وی می نویسد : «ژیوار، خواننده ۳۲ ساله ایرانی و عضو گروه موسیقی فولکلور زنان که تا دو روز پیش از برگزاری کنسرتش در یکی از سالن‌های موسیقی تهران، نمی‌دانست که آیا مجوز رسمی برای اجرا را دریافت می‌کند یا خیر معتقد است: “به چه دلیل باید پیش از اجرا تحت فشار و استرس شدید قرار داشته باشم؟ اگر صدای زن در برابر مذهب قرار داشت، چرا خداوند ما [زنان] را بی صدا نیافرید.”»!

فاینشنال تایمز اما فضای کنسرت زنانه “ژیوار” را اینچنین توصیف می کند: «در داخل سالن کنسرت، زنان روسری خود را برداشته و در صندلی های خود می‌رقصیدند. در عین حال ژیوار، خطاب به تماشاگران می گوید: “لطفا گروه‌های موسیقی زنان را حمایت کنید و دیگران را از برگزاری این کنسرت مطلع کنید. اجازه ندهید ما را ناامید کنند. این همان چیزی است که آنها می‌خواهند.”»!
با اینحال اما گزارشگر فاینشنال تایمز توضیحی پیرامون منظور شیخ الاسلامی از مرجع ضمیر “آنها” ارائه نداده و مشخصاً ننوشته است که “آنها” چه می خواهند که زنان آوازه خوان بدان رغبتی ندارند؟!

این تحلیل در حالی ارائه می شود که علی جنتی، وزیر ارشاد دولت یازدهم، پیشتر در اظهارنظری تعجب برانگیز با بیان اینکه: «پخش صدای زن اگر مفسده نباشد اشکالی ندارد»؛ امید فمنیست‌های حامی خوانندگی زنان برای لغو این حرمت شرعی در ایران را پس از دوران دوم خرداد، مجدداً زنده نمود!

در این شرایط شایسته است تا با اتخاذ موضعی قاطع و بی بازگشت از سوی مسئولان فرهنگی و در رأس آن وزارت ارشاد جمهوری اسلامی، راه را بر هرگونه تابوشکنی و بدعت گذاری در زمینه عادی سازی آوازخوانی زنان بسته و از حدود و محرمات الهی و اسلامی تجاوز ننماییم.

ارسال نظرات