over

شهدای مدافع حرم فاطمیون زمان هستند

مهرورزی: جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: شهدای عزیز فرهنگی هر یک خود چراغ راه و یک سوزن‎بانی برای ما هستند تا ما راه و مسیر درست و صحیح اسلام و انقلاب را گم نکرده و از آن غافل نشویم.

 

طرح زوج و فرد در کرج اجرایی می‌شود

مهرورزی: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرایی شدن طرح زوج فرد خودروها در کرج خبر داد.

 

استفاده ۱۲ درصد مردان از مواد آرایشی

مهرورزی: در سمینار ترویج ازدواج سالم شهرستان آبیک گفته شد که ۱۲ درصد مردان کشور از مواد آرایشی استفاده می‌کنند؛ این در حالی است که ۷ درصد از مواد وارداتی آرایشی به کشور را مردان مصرف می‌کنند.

 

پایان کار هدفمندی با حذف یارانه ۸۰۰هزار نفر

مهرورزی: کاهش تنها ۳ هزار میلیارد تومان از اعتبار یارانه نقدی حکایت از عزم دولت و مجلس برای نظام‌مند کردن یارانه پردرآمدها داشت که چالش‌ها و ابهامات جدی آن همچنان پابرجاست و حتی افکار عمومی را با وجود تنگناهای مالی اقناع نمی‌کند.

 

جولان گرانفروشان در بازار بلیت هواپیما

مهرورزی: هر چند سازمان هواپیمایی کشوری بارها اعلام کرده فروش چارتری در برنامه‌های پروازی وجود ندارد و حتی برای جلوگیری از به هم ریختن بازار حداکثر نرخ بلیت اعمالی در نوروز را نیز ارائه کرده اما آنچه در بازار اتفاق می افتد با شرایط پیش بینی شده فاصله زیادی دارد.

 

فاز سوم هدفمندی چراغ خاموش کلید خورد

مهرورزی: افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت برق از ابتدای اسفند نشان میدهد که دولت رسماً فاز سوم هدفمندی یارانه ها را کلید زده است.

 

عوامل بیدارشدن پرسپولیس

مهرورزی: پرسپولیس در شرایطی برابر نماینده قطر به یک پیروزی پرگل دست پیدا کرد که قبل از این دیدار اوضاعی آشفته داشت و به واسطه نتایج ضعیفی که در لیگ برتر کسب کرده بود، امیدواری برای موفقیتش بسیار اندک شده بود.

 

تولید موفق مانیتورینگ علائم حیاتی بدن

مهرورزی: مانیتورینگ علائم حیاتی بدن، توانست در بیست و هشتمین جشنواره خوارزمی به عنوان طرح برگزیده موفق در تولیدملی انتخاب و معرفی شود. این مانیتور دارای یک حافظه داخلی است که می تواند اطلاعات بیمار را ثبت کند.

 

باتری‌ سدیم-یون جایگزین باتری‌های لیتیومی

مهرورزی: با توجه به منابع محدود لیتیوم و قیمت بسیار بالای این ماده‌، انتظار می‌رود در آینده نزدیک باتری‌های سدیم- یون جایگزین باتری‌های متداول لیتیوم- یون شوند.

 

نتانیاهو هیچ حرفی برای گفتن نداشت

مهرورزی: محتوای سخنان نتانیاهو در کنگره آمریکا را اگر جمع‌بندی کنیم، جز همان ادعاهای تکراری چیزی از آن منتج نمی‌شود: «به ایران اعتماد نکنید» و این محتوای تکراری را جهان نخواهد پذیرفت.

 

آینده اینترنت؛ یک تحلیل دو جانبه

مهرورزی: آیا اینترنت، مجموع منافع و مزایای جوامع انسانی را گسترش خواهد داد، یا باعث کاهش آن خواهد شد؟ تأثیر اینترنت بر ساختار جامعه ما چه خواهد بود؟ آیا اینترنت قابلیت اجتماعات امروز را جهت حصول مزایا و منافع مستمر در قیاس با شیوه‌های …

 

شترسواری فرانسه درسوریه دولادولانمی‌شود

مهرورزی: سال پنجم بحران سوریه در راه است. اروپایی‌ها هم ظاهرا، سه سال پس از قطع رسمی روابط با دمشق، آسه‌آسه به سوی دمشق راه افتاده‌اند.

 

آرشیو اخبار


آواز‌ه‌خوانی و رقاصی زنان در تهران !
  تاريخ ارسال مطلب : ۹۲/۰۹/۰۲
کد خبر : 181
رقاصی
اشتراک گذاري در شبکه هاي اجتماعي
facebook tw tw

فاینشنال تایمز لندن در گزارشی از مشکلات پیش روی آوازخوانی زنان در ایران نوشت: «بیش از ۳۰ سال است که خواننده‌های زن در ایران اجازه آوازخوانی به صورت انفرادی یا اجرا در حضور مخاطبان مختلط [زن و مرد] را ندارند و هم‌چنین، عکس‌برداری یا ضبط صدای آن‌ها، در حال خواندن آواز غیرقانونی است. حتی اجراهای گروهی در حضور مخاطبان زن نیز، از زمان انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹، تحت نظارت شدید برگزار می‌شود؛ مانند آن‌چه این هفته در تالار اندیشه اتفاق افتاد.»

به گزارش مهرورزی؛ در ادامه این گزارش که تحت عنوان «روزنه‌ امید برای خواننده‌های زن در ایران؟» انتشار یافته است، گزارشگر فاینشنال تایمز به سراغ آوازه خوانی ناشناس بنام “ژیوار شیخ‌الاسلامی” رفته و به نقل از وی می نویسد : «ژیوار، خواننده ۳۲ ساله ایرانی و عضو گروه موسیقی فولکلور زنان که تا دو روز پیش از برگزاری کنسرتش در یکی از سالن‌های موسیقی تهران، نمی‌دانست که آیا مجوز رسمی برای اجرا را دریافت می‌کند یا خیر معتقد است: “به چه دلیل باید پیش از اجرا تحت فشار و استرس شدید قرار داشته باشم؟ اگر صدای زن در برابر مذهب قرار داشت، چرا خداوند ما [زنان] را بی صدا نیافرید.”»!

فاینشنال تایمز اما فضای کنسرت زنانه “ژیوار” را اینچنین توصیف می کند: «در داخل سالن کنسرت، زنان روسری خود را برداشته و در صندلی های خود می‌رقصیدند. در عین حال ژیوار، خطاب به تماشاگران می گوید: “لطفا گروه‌های موسیقی زنان را حمایت کنید و دیگران را از برگزاری این کنسرت مطلع کنید. اجازه ندهید ما را ناامید کنند. این همان چیزی است که آنها می‌خواهند.”»!
با اینحال اما گزارشگر فاینشنال تایمز توضیحی پیرامون منظور شیخ الاسلامی از مرجع ضمیر “آنها” ارائه نداده و مشخصاً ننوشته است که “آنها” چه می خواهند که زنان آوازه خوان بدان رغبتی ندارند؟!

این تحلیل در حالی ارائه می شود که علی جنتی، وزیر ارشاد دولت یازدهم، پیشتر در اظهارنظری تعجب برانگیز با بیان اینکه: «پخش صدای زن اگر مفسده نباشد اشکالی ندارد»؛ امید فمنیست‌های حامی خوانندگی زنان برای لغو این حرمت شرعی در ایران را پس از دوران دوم خرداد، مجدداً زنده نمود!

در این شرایط شایسته است تا با اتخاذ موضعی قاطع و بی بازگشت از سوی مسئولان فرهنگی و در رأس آن وزارت ارشاد جمهوری اسلامی، راه را بر هرگونه تابوشکنی و بدعت گذاری در زمینه عادی سازی آوازخوانی زنان بسته و از حدود و محرمات الهی و اسلامی تجاوز ننماییم.